Hyppää sisältöön

Power BI HR-analytiikassa – uutta arvoa tekoälystä

Koulutuksessa opit hyödyntämään HR-dataa tehokkaasti tiedolla johtamiseen – aina kyselydatan analysoinnista ja tunnusluvuista Power BI:n tekoälyominaisuuksiin ja AI-agentteihin. 

Tiedolla, ei tunteella.

Tekoälyn nopea kehitys mullistaa tavan, jolla käytämme Power BI:tä analysointiin ja visualisointiin. Silti kaiken pohjana on edelleen luotettava data: selkeät mallit, vahvat laskentaperiaatteet ja tiedon kokoaminen yhteen paikkaan. Vain näin tekoälyn tuottamat oivallukset ovat aidosti käyttökelpoisia ja arvokkaita. 

Haluatko hyödyntää dataa tehokkaammin HR:n päätöksenteossa? Power BI HR-analytiikassa – uutta arvoa tekoälystä -koulutuksessa syvennyt osaamiseen, joka auttaa ymmärtämään, analysoimaan ja visualisoimaan henkilöstödataa tiedolla johtamisen näkökulmasta. Opit analysoimaan kyselydataa, tulkitsemaan HR:n keskeisiä tunnuslukuja sekä hyödyntämään niitä organisaation kehittämisessä. 

Koulutuksen ensimmäisenä päivänä keskitytään datan analysointiin ja mallintamiseen harjoitusten avulla – teknisestä ja käytännön näkökulmasta. Toisena päivänä sukellamme Power BI:n tekoälyominaisuuksiin ja AI-agenttien käyttöön. Näet, miten tekoäly voi tukea raporttien rakentamista ja nopeuttaa tiedon hakua arjessa. 

Koulutus tarjoaa yhdistelmän käytännön työkaluja ja uusinta teknologiaa – juuri sitä, mitä nykypäivän HR tarvitsee datalla johtamiseen. 

Kenelle koulutus sopii? 

Koulutus soveltuu HR-ammattilaisille, esihenkilöille ja analytiikasta kiinnostuneille, jotka haluavat hyödyntää dataa päätöksenteossa sekä kehittää taitojaan HR:n tunnuslukujen, kyselydatan ja Power BI:n tekoälyominaisuuksien käytössä. 

Osta liput

SAAT

vahvistusta mallinnusmenetelmien käyttöön HR:n kontekstissa.

VOIT

kysyä täsmäkysymyksiä kokeneelta asiantuntijalta.

LÖYDÄT

uusia ideoita ja työkaluja omaan työhösi.

LAAJENNAT

osaamistasi juuri nyt ajankohtaisista aiheista.

Kouluttaja.

Meillä on aina osaavimmat kouluttajat, jotka pitävät sinut pari askelta edellä.

Juho Innanen

Tiedolla johtamisen ja oivallusten rakentaja, johtava konsultti

Juho Innanen

Ryhmäliput aina -10 % edullisemmin.

Onnea! Olet tekemässä oikeaa päätöstä, kun tuot kollegasi myös oppimaan. Ryhmäliput on ostettavissa 3 hengen tiimeistä ylöspäin. Osta ryhmäliput suoraan verkkokaupasta tai kysy tarjousta ryhmätarjous@professio.fi tai p. 0400 949 099 (Johanna Niittula, Head of Sales).

Satoja koulutuksia, mutta ei juuri sitä oikeaa?

Ei hätää, se oikea löytyy kyllä. Räätälöi koulutuksesta teille sopiva kokonaisuus – Kaipaatko toista ajankohtaa, toteutusmuotoa tai sijaintia? Vai onko mielessäsi tietty aihealue, johon haluatte täsmäkoulutusta?

Kysy lisätietoja tai tarjousta alta tai varaa suoraan tapaaminen, jossa kartoitetaan juuri teidän tarpeenne.

Koulutusinfo.

Jäikö jokin muu asia mietityttämään? Vastauksia usein kysyttyihin kysymyksiin löydät täältä.

Aina 360° osallistumistakuu.

Vaikka missonamme on tehdä Suomesta maailman osaavin kansa, ulottuu yhteydet aina maailman ympäri.  Toteutetaanpa koulutus etänä verkon välityksellä, paikan päällä tai hybridinä, toteutustapa on muovattu kaikkiin toteutusmuotoihin soveltuvaksi eikä vuorovaikutuksellisuutta ole unohdettu. 

Mietityttääkö jokin muu koulutukseen liittyen? Ei tekosyitä kouluttautumiselle, taklaamme ne kaikki. 

Sini-valko sävyinen ja aurinkoinen kuva toimistorakennuksen avarasta käytävästä Espoon Keilarannassa

Helppo tulla vaikka veneellä. ⚓️

Keilaranta 1 A, 02150 Espoo

Keilaranta 1 Business Park sijaitsee meren rannalla Espoon Keilaniemessä, lähellä Helsingin ydinkeskustaa. Länsimetron pysäkki ja taksiasema ovat kiinteistöä vastapäätä sekä autoille löytyy paljon parkkipaikkoja. Espoolaisille myös purjevene on mahdollinen. 😊